ناقلاها
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : زهره مقدمی
نویسندگان

روزی که فهمیدی چشم‌های معصومت محکوم به عینک‌اند، روزی که نگاه‌های متفاوتِ هم‌کلاسی‌هایت و تمسخرشان بغض روانه‌ی گلویت کرد، روزی که تصمیم گرفتی آن عینکِ کذایی را زیرِ پا له کنی تا مثلِ ۷ ساله‌های دیگر خنده‌هایت از تهِ دل باشد و بازی‌هایت بی‌دلهره‌ و از سرِ شوق، هیچ فکرش را می‌کردی ۱۵ سالِ بعد، جهانی برای دنیای پشتِ عینکت صف بکشند؟! می‌بینی این همه جنگِ تن به تن را؟! یک منِ ضعیف و خسته، میانِ لشکرِ خواهانِ آسمانِ چشم‌هایت، یکی یکی مدعیان را کنار می‌زند. درست مثلِ نبردِ گلادیاتورها. یا می‌میرم یا می‌رسم به چشم‌هایت. یک نبردِ دو سر برد! لحظه‌ای گذشته را به حالِ خودش رها کن و بیا کنارِ پنجره‌ی دل. خوب نگاه کن. ببین این جماعتِ گرسنه برای احساسِ حسِ لمسِ چشم‌هایت چه‌ها که نمی‌کنند. این‌ها چشم‌هایت را برای بلعیدن می‌خواهند! من برای بوسیدن. نگاهم کن. زخم‌هایم را می‌بینی؟! این‌ها مرهمی جز آغوشت ندارند. تمامِ بغض‌ها را بگذار یک گوشه‌ی اتاق و بیا تا از پایانِ این معرکه‌ی جهانی برایت بگویم. از آن لحظه‌ که لب‌هایم به وصالِ چشم‌هایت می‌رسند. مقدس‌ترین نقطه‌ از تاریخ که حتی زمان هم به احترامِ شکوهش خواهد ایستاد. به وقتِ سند زدنِ چشم‌هایت به نامِ من، دیگر فرقی نمی‌کند من عاشقِ تو باشم یا تو عاشقِ من. مگر فرقی می‌کند رنگین‌کمان از کدام سمتِ آسمان آغاز می‌شود؟!

+ حضرتِ عشق هستند در زمانِ طفولیت :))

و چقدر این چشم‌ها با عینک خواستنی‌ترندنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
سه شنبه 30 دی 1393

الهي ! کلک طبعم پر شکر کن


نيستان وجودم شعله ور کن


تو بخشيدي بمن شوريده حالي


زعشق خود مرا بي پا وسر کن


به کلکم بخش نوري عالم افروز


زبان خامه ام را پر ا ثر کن


تو شعر ناب با نامم رقم زن


دل آشفته را ديوانه تر کن


جهان داري خداي دلنوازم


نواي دلکشم را پر ثمر کن


الهي !آشنا ومحرم راز


تمام هستي ام زير وربز کن


دل ويرانه ام را طاقتي بخش


براين ويرانه دل يارب نظر کن


تو خود دادي بمن طبعي سخنور


خدايا شعر نابم نامور کن


نگهدارش خدايا تا قيامت


از آن دلها وجانها پر شرر کن


صديقه اژ ه اي


ديوان گلشن سحرپ


شعرنابنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
سه شنبه 30 دی 1393

« نوروز فیروز و بهار عالم افروز، به مبارکی و فرخندگی در رسید. سپهدار نسیم بهار و لشکر فروردین، عازم تسخیر دارالسلطنه چمن و مصمم تصرف دارالملک گلشن گردید. جورپیشگاه برف و باران که به حکم سلطان بهمن حکمران دارالسلطنه چمن بودند از صولت باد نوروز شکست یافته و به قلعه عدم شتافتند. سردار باد، بحکم خاقان بهار، مأمور تسخیر خطه بوستان و گرمسیرات گلستان که چندی به تصرف طاغیان بهمن و دی درآمده بود گردید. بازار گلزار از کالاهای گل رنگین پر شد و دامان کوهسار مملوء از لاله و شقایق گشت...»

میرزا محمد صادق موسوی اصفهانی وقایع نگار دربار زند معروف به نامی

یک توصیف زیبا از بهارنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
دوشنبه 29 دی 1393

شیب زمین این خانه به آرامی به سمت دریا حرکت می‌کند . خانه در میان جنگلی کوچک متشکل از بوته‌ی توت‌فرنگی ، درخت یوکای امریکایی و کاج قرار دارد .
چالشی که در طراحی این ساختمان وجود داشت این مطلب بود که پروژه در هماهنگی کامل با چشم‌انداز اطراف خود باشد و تأثیر محدودی بر پوشش گیاهی ناحیه داشته باشد .
این خانه از کابین‌های جنگلی تشکیل شده است و نصب آن امکان حداکثر حفظ درختان را می‌دهد . همچنین نمای ساختمان از چوب کاج ، می‌باشد .
عملیات ساخت‌وساز خانه با توجه به توپوگرافی زمین ، انجام گرفته است . این ساختمان در ابعادی بزرگ طراحی شده که آرامش و صمیمت را نیز در خود جای داده است . به علاوه . کابین‌ها به یک سری تراس متصل می‌شوند .

شرح پروژه :

نام پروژه
Holiday House in Cap Ferret
محل : فرانسه
وضعیت پروژه : ساخته شده
سال تکمیل : 2017
مساحت : 3،552 متر مربع

صفحه بعد

خانه ‌تعطیلاتی جذاب در فرانسهنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
یکشنبه 28 دی 1393

شکل معجزه میگیرد به خود

زندگی من

باتو

   .

.

.

 فریاد بزن

سکوت ِ سِحروآرت را 

همان سکوت ِ مرداب ِ مردادی  ِچشمت را

به بهای جانم

 بی بهانه میخرم

برگ ریزان ِ  پاییزِ آغوشت را

گرچه

زمستانی ترین زن دنیاام

من

اما تو

  اردی بهشتم باش

تا سپید و سیاه این روز ها

رنگ ببازند

به تماشای بیکران اعجاز یک بهار

فصل فصل هستی من

یک جهان تعبیر است با تو

.

.

.

#تولدت_مبارک

#خودم_جان

70.10.26


+ تاریخ دوشنبه 95/10/27ساعت 5:55 عصر نویسنده مریمــــ . جاوید | نظر
اعجاز يک بهارنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
شنبه 27 دی 1393

    دوره ی بعضی چیزها گذشته اما و اما ای کاش نمی گذشت، دوره ی برخی چیزها سر آمده ولی ای کاش سر نمی آمد، یکیش نامه نوشتن دوره ی نامه نوشتن گذشته و حالا دیگر کسی نامه نمی نویسد ولی حیف و صد حیف که از مد افتاد. دلم می خواست نامه ای برای تو می نوشتم و بعد در پاکت می گذاشتم، درش را می چسباندم و راه می افتادم و می رفتم و آن را در صندوق پست می انداختم. وقتی صندوق پست هست و نامه را در ان می اندازم یک حسی درونم شکل می گیرد، دلم آرام می شود انگار مطمئن می شوم که نامه ام به دستتت می رسد. دلم می خواست در نامه ام بی رودربایستی به تو بگویم که خدایا از دنیایت بیزارم، خسته ام انگار که قرنها زندگی کرده باشم. به هر طرف که رو می کنم خودم را در قفسی می بینم که حتی دری هم برایش نساخته ای، تازه گیریم که در داشت من که بال پریدن ندارم. روزگار بالهای دلم را چیده است. آرزوی پریدن که بماند، چشمه ی آرزوهایم هم خشکیده است. دلم می خواست در نامه ام برایت بنویسم دیگر نمی خواهم، دیگر زندگی را، دنیا را و حتی نفس های به شماره افتاده ام را هم نمی خواهم.

   راستی خدایا نخند اما گاهی فکر می کنم من برای عبرت دیگران خلق شده ام. فامیل مثل می زنند مرا به بچه هایشان ببین فلانی درس خواند مدرک عالی گرفت چیزی هم نشد تو هم دانشگاه نروی چیزی نمی شود برو کسب و کار یاد بگیر تا فردا در زندگیت لنگ نمانی. ببین فلانی دائما کتاب می خواند اما فایده ای از کتاب خواندن در زندگیش عایدش نشده پولت را برای خریدن کتاب هدر نده. فلانی می داند خیلی هم چیز میز می داند اما همه جای زندگیش می لنگد می بینی دانستن زیاد هم خوب نیست. وقتی می شنوم فکر می کنی چه می کنم، من نه زبانم نیش دارد و نه کلامم کنایه می فهمد من فقط می توانم همه ی دردهای دلم را لبخند کنم و بر لبانم نقش لبخند بزنم. خدایا می دانی که خسته ام و من می دانم تو صبوری و تو می دانی که من طاقتم طاق شده است و من می دانم که تو هنوز برای من خوابها دیده ای و من می دانم که هنوز راههای نرفته و درسهای نیاموخته ی بسیاری را پیش رو دارم. خدایا تکرار کن که با منی و با من می مانی، تکرار کن و دوباره تکرار کن با من بودنت را که سخت به شنیدنش محتاجم. 

    

نامه سرگشادهنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
جمعه 26 دی 1393

مطالعه کردن صرفا به معنای خواندن کتاب نیست، گاهی اوقات ما نیاز داریم که مطالعه بصری داشته باشیم. به این معنا که عکس های خوب زیاد ببینیم. مطالعه بصری نه تنها دانش ما را بالا می برد بلکه باعث می شود چشممان به دیدن عکس های خوب و با ارزش عادت کند. شاید این موضوع در مبحث دکوراسیون داخلی و به طور کلی هنر، شاخص تر و پررنگ تر باشد. زیرا شما با دیدن یک اثر هنری، می توانید همزمان ترکیب رنگ، ایده، فرم ها و اشکال و .... را یاد بگیرید. به همین دلیل تصمیم گرفتم تا گلچینی از خانه های مدرن و شیک ایرانی را برای شما جمع آوری کرده و به اشتراک بگذارم تا با دیدن نمونه هایی عالی از دکوراسیون خانه های ایرانی، به یک طراحی زیبا برسید.

مدل دکوراسیون هال و پذیرایی ایرنی

منظور من از دکوراسیون مدرن در این مطلب، بررسی سبک مدرن نیست. بلکه منظور طراحی امروزی و متناسب با نیازهای ساکنین است. بنابراین اگر به این هدف به خانه های ایرانی نگاهی بیندازیم می توانیم سبک ها و ایده های مختلف و متفاوتی را مشاهده نماییم. همان طور که در ادامه در تصاویر زیر خواهید دید، نشیمن و پذیرایی های مدرن اکثرا دارای رنگ های خنثی، از جمله سفید و طوسی دارند. هر چقدر دکوراسیون به سیک مینیمال نزدیک تر شود، شاهد تک رنگ هایی مانند آبی و سبز برای کوسن ها هستیم. همچنین مبلمان ها بیشتر با یک فرم و ظاهر ساده انتخاب می شوند که همان مبل های راحتی هستند. 

مطلب پیشنهادی : خانه های مدرن تهران، ۷ دکوراسیون منتخب چیدانه!

اگر به این خانه های دقت کنیم، خواهیم دید که پرده ها به ساده ترین شکل ممکن و با رنگ های خنثی انتخاب می شوند. اما در کنار این سادگی آثار هنری، مجسمه ها، تابلوهای نامنظم و دکوری های مدرن و خاص زیاد دیده می شوند. در این دکوراسیون نباید از چوب و گرما و صیمیمیتی که وارد فضا می کند غافل شویم. البته حضور فرش های ایرانی هیچ تناقضی با یک دکوراسیون مدرن و شیک ندارد.

مطلب پیشنهادی : دکوراسیون داخلی مدرن با جذابیت رنگ سفید 

دکوراسیون مدرن آشپزخانه

نمونه های دیگری که در ادامه می بینید، آشپزخانه های مدرن در بین تورهای خانه گردی چیدانه است. اگر دقت کنید متوجه می شوید که کابینت ها اکثرا به رنگ های سفید و براق هستند و نمونه های بدون دستگیره در بین آن ها زیاد پیدا می شود. مدل آشپزخانه های مدرن اپن یا جزیره ای است که در کتار چیدمان ایرانی جلوه بسیار خاصی پیدا کرده است. 

مطلب پیشنهادی : ۱۶ دکوراسیون آشپزخانه کوچک در دل خانه های ایرانی!

در این فضا هم مانند پذیرایی و نشیمن، چوب کاربرد زیادی دارد. مسلما در بین رنگ های خنثی، وجود رنگ و بافت چوب زیبایی را دو چندان می نماید. نقطه مشترک همه این آشپزخانه ها خطوط و فرم های ساده و خلوت بودن آن هاست. یعنی هیچ گونه وسیله اضافی دیده نمی شود.

مطلب پیشنهادی : ۱۰ مدل کابینت شیک و مدرن در آشپزخانه

دکوراسیون اتاق خواب ایرانی

این اتاق خواب ها بسیار ساده و خلوت هستند. به غیر از تخت، میز آرایش و نهایتا آینه چیز دیگری دیده نمی شود. رنگ دیوارها سفید بوده و سرویس خواب ها با رنگ های ملایم انتخاب می شوند. مدل تخت باید ساده و با خطوط راست و صاف در نظر گرفته شود و اگر دقت کنید خواهید دید که از شال تخت استفاده زیادی شده است. 

مطلب پیشنهادی : دکوراسیون اتاق خواب ایرانی، ۱۲ خانه منتخب چیدانه!

در انتخاب مدل تخت و سرویس خواب بهتر است از نمونه های بدون تزیین و پارچه های ساده تر استفاده نمایید. اما همان طور که در ابتدای مطلب اشاره کردم، برای رسیدن به یک طراحی امروزی بیش تر باید به نیازها و خواسته هایتان توجه نمایید. 

مطلب پیشنهادی : دکوراسیون اتاق خواب کمجا، ۱۰ ترفند که برای اولین بارمی بینید!

دکوراسیون ناهارخوری مدرن

د ردکوراسیون غذاخوری مدرن و شیک شاید اولین چیزی که به چشم می آید، آویز و لوستر بالای میز است. انتخاب یک مدل مدرن با طراحی خاص می تواند این بخش از خانه را به تنهایی به یک نقطه کانونی تبدیل نماید. همان طور که در تصاویر هم مشخص است، میز و صندلی غذاخوری با یک فرم ساده در نظر گرفته می شوند و اگر در کنار دیوار قرار دارند، می توان با نصب یک تابلوی هنری بر روی دیوار، این دکوراسیون را کامل تر و جذاب تر به نمایش گذاشت. 

مطلب پیشنهادی : بهترین محل میز ناهارخوری در دکوراسیون منزل کجاست؟

برای دیدن نمونه های بیشتر شما را به مطالعه تورهای خانه گردی چیدانه دعوت می کنم.

نویسنده : گلنار صفدریان | تحریریه چیدانه

خانه های مدرن و شیک، گلچین زیباترین خانه های ایرانی!نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
پنجشنبه 25 دی 1393

وصیت نامـــه

پشتِ سر ولایت فقیه باشید 

حجابهـــــا بوےِ حضرتِ زهرا ( س ) نمیدهند ،

 آن را زهرایـے کنید ...

شهید هادے ذولفقارے

چرا حجاب هایمان بوی حضرت زهرا(س)را نمیدهد؟

حجاب هـــا زهـــرایی نیستندنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
پنجشنبه 25 دی 1393

برای تزیین دیوار آشپزخانه, راه های خلاقانه بیش از هر گزینه دیگر جواب می دهند. محیط آشپزخانه به گونه ای است که پباده سازی هر نوع خلاقیتی در آن امکان پذیر است. در ادامه مطلب 40 ایده متفاوت برای تزیین دیوار داخلی آشپزخانه را برای شما گردآوری کرده ایم.

چیدمان و تزیین دیوار آشپزخانه با ایده های جذاب و متفاوت

استفاده از دیوار پوش

دیوار پوش های جدید با طرح های مختلف برای هر سلیقه ای طراحی شده اند. با ایجاد یک دیوار پوش مناسب در آشپزخانه، ظاهر محیط را زیبا سازید. چنین ظاهری اگر با پوششی از رنگ های روشن طراحی شده باشد، محیط آشپزخانه شما را زیبا و در عین حال روشن می سازد.آشپزخانه با دکوراسیون عالی

چیدمان متفاوت آشپزخانه

دیزاین فوق العاده دیوار آشپزخانه

دیزاین مدرن دیوار آشپزخانه

دیزاین ظریف دیوار آشپزخانه

دیزاین جالب دیوار آشپزخانه

دیزاین جذاب دیوار آشپزخانه

دیزاین شیک دیوار آشپزخانه

دیزاین جدید دیوار آشپزخانه

دیزاین فوق العاده دیوار آشپزخانه

استفاده از پرده برای پنجره آشپزخانه

اگرچه بیشتر آشپزخانه های مدرن امروز فارغ از پرده می باشند اما این روش یکی از راه های ساده در دکوراسیون آشپزخانه است. با ایجاد چنین تغییری ظاهر آشپزخانه را بیش از اندازه متحول می سازید. خوشبختانه انواع پارچه ها نیز با طرح و مدل های متفاوت برای طراحی منزل وجود دارند.

دیوار آشپزخانه را تغییر دهید

 یکی از گزینه های عالی برای دیوار استفاده از دیوار پوش می باشد اما شما می توانید این دیوار پوش را به صورت تزیینی در بعضی از نواحی مانند دیوار پشت اجاق گاز، دیوار بین کابینت و …. استفاده کنید.

دیزاین عالی دیوار آشپزخانه

دیزاین متفاوت دیوار آشپزخانه

دیزاین زیبای دیوار آشپزخانه

دکوراسیون مدرن دیوار آشپزخانه

دکوراسیون شیک دیوار آشپزخانه

دکوراسیون لاکچری دیوار آشپزخانه

دکوراسیون فوق العاده دیوار آشپزخانه

دکوراسیون ظریف دیوار آشپزخانه

دکوراسیون جدید دیوار آشپزخانه

دکوراسیون ایده آل دیوار آشپزخانه

استفاده از برچسب

برای تزیین دیوار آشپزخانه از برچسب های متفاوت استفاده کنید. این برچسب ها، محیط داخلی آشپزخانه را زیبا و جذاب می سازد. به عنوان مثال برای تزیین دیوار سینک استفاده از برچسب گزینه مناسبی به حساب می آید.

استفاده از دکوری های آویختنی

بخش اعظم وسایل در محیط آشپزخانه بر روی دیوار قرار می گیرد. این کار به منزله تزیین دیوار آشپزخانه قلمداد می شود. در چنین روشی هم محیط داخلی آشپزخانه تزیین می شود و هم در فضای لازم آشپزخانه صرفه جویی می گردد.

دکوراسیون عالی دیوار آشپزخانه

دکوراسیون متفاوت دیوار آشپزخانه

دکوراسیون زیبای دیوار آشپزخانه

تزیین مدرن دیوار آشپزخانه

تزیین لاکچری دیوار آشپزخانه

تزیین ایده آل دیوار آشپزخانه

تزیین فوق العاده دیوار آشپزخانه

تزیین ظریف دیوار آشپزخانه

تزیین جدید دیوار آشپزخانه

تزیین شیک دیوار آشپزخانه

تابلوهای هنری

در محیط آشپزخانه بهتر است از تابلوهای هنری جذاب بر روی دیوار استفاده کنید. البته این امر کاملاً اختیاری است. زیرا عده ای معتقدند که نباید فضای بر روی دیوار را در محیط آشپزخانه با تابلو هنری پر کرد.

قفسه های دیواری

از قفسه های دیواری برای جمع آوری مواد آشپزخانه مانند ظروف، مواد غذایی و … کمک بگیرید. با این کار نیز یک دکوراسیون متفاوت را در آشپزخانه ترتیب داده اید.

دیوار زیبای آشپزخانه

تزیین خاص دیوار آشپزخانه

تزیین دیوار آشپزخانه

تزیین دیوار آشپزخانه

تزیین جالب دیوار آشپزخانه

تزیین جذاب دیوار آشپزخانه

تزیین عالی دیوار آشپزخانه

تزیین متفاوت دیوار آشپزخانه

تزیین زیبای دیوار آشپزخانه

تزیین دیوار آشپزخانه

گلدان های زیبا

گلدان های نصبی روی دیوار نیز ضمن زیباسازی چیدمان آشپزخانه، محیط داخلی آشپزخانه را دلبازتر نشان می دهد.

از اعمال خلاقیت در دیوار آشپزخانه اجتناب نکنید. شما برای چنین دیزاینی فقط نیاز به هماهنگی دارید. اگر این هماهنگی را در تزیینات آشپزخانه به وجود آورید، می توانید هر نوع خلاقیتی را بدون استثناء در محیط اعمال کنید.

روی دیوار آشپزخانه را بیش از اندازه شلوغ نکنید. چون چیدمان آشپزخانه شما را نامرتب و شلوغ نشان می دهد. حال آن که مجموعه تزیینات روی دیوار نیز در چنین محیطی خنثی می شود. پس هر نوع زیبایی بر روی دیوار آشپزخانه باید با رعایت اصل ساده گرایی پیش رود.

همچنین می توانید در فضای داخلی آشپزخانه از تابلوهای تزیینی یا تابلوهای قاشق و چنگال بهره مند شوید. فراموش نکنید که در چنین محیطی، اعمال هر گونه تغییر و تزیین دیوار آشپزخانه باید با رعایت نظم و اعتدال انجام شود.

40 ایده جذاب برای چیدمان و تزیین دیوار آشپزخانه که آشپزخانه شما را زیباتر می کندنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
چهارشنبه 24 دی 1393

پدرام کریمی مجری سرشناس تلویزیون صفحه اینستاگرامش را با انتشار خبری خوش به روز کرد . آقای مجری یکی از بهترین حس های دنیا را تجربه کرد و پدر شد.

پدرام کریمی مجری کشورمان با انتشار پستی در اینستاگرام خبر از تولد پسرش داد و دلنوشته ای برای همسرش نوشت.

تولد آیین پسر پدرام کریمی مجری کشورمان

پدرام کریمی

پسر پدرام کریمی متولد شد

پدرام کریمی مجری شبکه یک سیما با انتشار عکسی در اینستاگرام خبر از تولد پسرش آیین داد و نوشت :آیین عزیزم تولدت مبارک پسرم ...

خدایا شکرت که بهترین معجزه ات رو نصیب و قسمت ما کردی ... ممنونم از همسر مهربونم که مثل همیشه صبوری کرد و لطف ...#خدایا_شکرت #آیین #تولدت_مبارک.

پدرام کریمی

پدرام کریمی و همسرش یاسمن شاه حسینی

پدرام کریمی مجری برنامه های مختلف تلویزیون همسر یاسمن شاه حسینی از طراحان گریم کشورمان است و این دو هنرمند کشورمان سر صحنه فیلمبرداری برنامه خنده بازار با هم آشنا شدند و این آشنایی به ازدواج ختم شد.

پدرام کریمی

پدرام کریمی در کنار همسرش

پدرام کریمی اردیبهشت ماه سال گذشته مهمان برنامه دورهمی شد و در آن برنامه درباره ماجرای ازدواجش گفت :چهار سال پیش عاشق شدم. در ضبط سریال دارا و ندار بودیم، همسرم که به همراه یکی از دوستانش آمده بود، دیدم. بعد از آن ملاقات بعد از گذشت دو سال مجددا در برنامه خنده بازار همدیگر را دیدیم که ایشان به عنوان گریمور حضور داشتند که این آشنایی منجر به ازدواج شد.

پدرام کریمی

پدرام کریمی مجری برنامه امروز هنوز تموم نشده

پدرام کریمی تحصیلاتش را در زمینه ادبیات نمایشی گذراند و اجرای برنامه های مختلفی را در تلویزیون برعهده داشته است که امروز هنوز تموم نشده یکی از آنهاست.

پسر پدرام کریمی مجری تلویزیون به دنیا آمد + اینستاپست

مجری جوان تلویزیون پدر شد + عکسنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
چهارشنبه 24 دی 1393

ساعت حدودا یک است. من هرشب همین موقع ها صدای چرخ دستی آقایی که مراقب نظافت کوچه مان است را می شنوم. او تنها کسی ست که با صدای چرخ دستی اش سکوتِ تنهایی و ترسِ عمیقم از تاریکی را لای زباله های چرخ دستی اش می گذارد و می برد.

تا به حال غصه های کسی را در چرخ دستی تان گذاشته اید و برده اید؟پـ نـ 1 حالا شما هی بگویید تابستان فلان است و بهمان

         من می گویم تابستان فقط آنجا که خبر از آمدن پاییز می دهد و بس...

پـ نـ 2 من وقتی ناراحتم

         اینقدر ترشی می خورم که فشارم بیفته و بدتر شم :|

         این از من :|


غَمبَرنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
دوشنبه 22 دی 1393

وقتی یه کسی داره یه گناهی انجام میده مثل غیبت
بعدم توجیه میکنه
واقعا فقط دلم میخواد پاشم برم اصلا نشنوم
اصلا نبینم دوستم رفیقم داره همچین عمل کثیفی رو واقعا، جلو چشمم انجام میده
میگم هیس
عه
ولش کن
به خودمون بپردازیم
یا سکوت میکنه
یا بقیه میگن راست میگه بی خیال
البته گاهی هم سکوت میکنم خوب نیست آدم همیشه به روی طرف بیاره که داره خطا میره،قبحش میریزه
گاهی باید بحث رو عوض کرد
مثلا یه سوال بپرسی
یه بعد دیگه ی قضیه رو پررنگ کنی
و...
ولی گاهی دیگه طرف میدونه غلطه ها
نمیخواد بپذیره
اصلا داره میسوزه تا نگه فلانی چقدر بده اه! راحت نمیشه....
و چقدرم بده اثر تربیتی این غیبت
که بجای روبروشدن با طرف،بجای گفتگو محوری،بجای پذیرفتن اشتباه خودمون، و خیلی چیزای دیگه که عامل خیلی از غیبت هاست، حرررف میزنیم......
و امان از این زبانی که آبروی کسی رو ببره....
با هر توجیه و عذر بدتر از گناهی....

خلاصه
گاهی وقت ها که نمیخوان سکوت کنن و منصرف شن از ادامه غیبت و میگن: بعدا بهش میگم یا این دلایل مسخره که میدونیم همه متاسفانه
دلم میخواد فقط گوشهام رو بگیرم
دوووور شم
دور
انقدر دور که یادم بره این رفیق خوبم
داشت غیبت میکرد
برم یه گوشه بشینم داد بزنم زار بزنم پیش خدا
که بگم خدایاااا
من چقدر توجیه مسخره آوردم تا حالا برات
چقدر درد داره توجیه کردن گناه
بگم خدایا
باور کن این بچه خوبیه
باور کن نمیخواست این کار رو کنه
اشتباه کرد
خطا رفت
بلد نبود مشکلش رو درست و اسلامی حل کنه
به دم دستی ترین راه حلی که شیطون جلو پاش گذاشت بها داد......
و.....
*
اسلام یک مجموعه ی کامل آموزه هاست برای آرامش روانی و هوش اجتماعی افراد...
هر جا که حالم بد بوده
کینه داشتم
عقده داشتم
میل به بدی داشتم
کوتاهی خودمه
عیب خودمه...
و الا بچه مسلمون رهاست
آرومه
بخشنده است
حسن ظن داره به آدم ها...
*
همین
برای گناه های همدیگه دعا کنیم
حال خودمون اول خوب میشه
ذهن خودمون اول درست میشه
نکنه یه وقت کسی رو با چشم گناهی که کرده ببینیم...!
جنبه ی تعامل اجتماعی مون رو بالا ببریم...

اینا رو به خودم دارم میگم
که سر جلسه
انقدر بهم ریختم از صدای تقلب بچه ها
و بی توجهی مراقب به گناه آشکار
و اینکه میدونم هزاااار هزار توجیه دارن برای این عمل که واقعا بر تربیت آدم هزاراان اثر منفی داره،
پاشدم رفتم بیرون
بعدا دیدم ای وای دو مورد یکی از سوالات رو جا انداختم....
ظرفیتم بهم ریخت
بعدم تا چندد ساعت حالم بد بود از رفتار بچه ها
همیشه انقدر جلو میشینم که نفهمم کی داره تقلب میکنه
که در دلم بیزار نشم از کسی
اصلا نمیخوام بشنوم کی چیکار کرده
اصلا نمیخوام بدونم چرا واسه یک نمره ی کاذب توی کارنامه این کار رو میکنن...
اصلا نمیخوام یادم بیاد حرف اون بنده خدا رو که تعجب کرده بود از ناراحت شدنم و میگفت اینهمه گناه ِ بزرگتر.....
عذر بدتر از گناه
عذر بدتر از گناه
خب دودش تو چشم کی میره عزیز من
کجا میره؟
من که درسم رو میخونم نمره ی خودم هم میگیرم
میخواد نمره اول کلاس نباشم،خب نباشم
میخواد استادها فکر کنن تو از من بهتری خب فکر کنن
خدا برای من عزت درست میکنه
خدا برای من کار جور میکنه
خدا به درس خوندن من برکت میده
خداست که داره این عالم رو مدیریت میکنه
هیچ ملاکی بزرگتر از این نیست
من به سهم خودم میرسم
ولو به ظاهر از سهم کذایی تو کمتر باشه
من به سهم خودم از همه ی این عالم میرسم
پس دودش فقط به چشم تو میره عزیز من
تو تنبل میشی
تو عادت میکنی به دروغ
تو عادت میکنی به متکی به تلاش دیگران بودن
تو راحت طلب میشی
تویی که بخاطر نمراتت عزیز میشی درحالی که از درون میدونی دروغه
تویی که به تمام عزت های دنیا بی اعتماد میشی و فکر میکنی اونها هم دروغیه
تویی که وقتی وارد بازار کار میشی یه فشار روانی شدید بهت میاد چون مهارتت کمه
تویی که حتی اگه فشار بهت نیاد و با پارتی کار مفت خودت رو گرون بفروشی نون حرام سر سفره ات بردی...
خودت ضرر میکنی
جگرم سوخت
از اینهمه ضرری که نمیدونی و داری به زندگی سالمت وارد میکنی....
جگرم سوخت....

چجوری بهت بفهمونم؟ :((((
*
دعای این مطلب هم میشه:
خدایا
سعه صدری بهمون بده که وقتی عیب دیگران رو فهمیدیم بجای نچ نچ کردن یاد عیوب خودمون بیفتیم،یاد خودمون بیفتیم
اونوقت بجای غرور،دنبال راه حل باشیم و تقصیرات خودمون.

پ.ن: میخواستم برای تقلب یه مطلب بنویسم،همینجا یکی شد با یه حرف دیگه.
نظرات رو باز کردم(اول بسته بود) اما حقیقتا دوست دارم اگر نظری هست گفتگو باشه،توصیفی نباشه...البته پاسخ نوشتن بنده ممکنه طول بکشه.
* یه بنده خدایی یه لینک برام فرستاد ذیل مطلبی که قبلا نوشته بودم«امروز آبروی اسلام رو بردم» فعلا بخشی اش رو خوندم،تلنگر خوبی بود. اگه خواستید تو کادر جستجو پیداش کنید لینک گذاشتن مشکله با این گوشی،معذرت

اصل این عالم تویینوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
یکشنبه 21 دی 1393

 

نیمه ی شعبان ولادت سراسر سرور و شادی را حضور آقا امام حسن عسکری –علیه السلام- و خانم نرجس خاتون تبریک عرض می کنم.

می گشایم در مدیح بانوی عالم زبان

گرچه شرح قدر او هرگز نیاید در بیان

بانوی زنهای عالم، حوریان او را کنیز

چون عروس حضرت زهراست آن پاکیزه جان

فخر از این بهتر نباشد در جهان او را نصیب

هست فرزندش وصیّ خاتم پیغمبران

ولادت آخرین ذخیره ی هستی آقا حجت بن الحسن العسکری –علیه السلام- تهنیت باد.

آقا به جان حضرت زهرا ظهور کن!

یابن الحسن کجایی

کی می شود بیایی

پدر خدا بیامرزم در نیمه شعبان به جای ذکر مصیبت، ذکر فراق می خواند. عاش سعیدا و مات سعیدا.

ای ولیّ عصر امام زمان

ای سبب خلقت خلق جهان

ای به امید تو همه خاکیان

بلکه امید همه افلاکیان

تا تو ز ما روی نهان کرده ای

خون به دل پیر و جوان کرده ای

صبح پنجشنبه ها چقدر احساس خوبی در وجود منتظران هست. تا عصر این احساس بیشتر و بیشتر می شود. در دعای کمیل، دعا برای ظهور شما با امید چقدر آرامبخش است.

صبح جمعه، با شعف، بعد از نماز صبح دعا برای فرج شما چقدر روح افزا است. با شروع دعای  ندبه در فراز "أین بقیه الله"  و "إلی متی أحار فیک یا مولی" مستقیم شیعیان با شما صحبت می کنند و آرزو می کنند هرچه زودتر به ظهور شما برسند. کم کم دعای ندبه تمام می شود و با امید و آرزوهای فراوان دعا می کنیم:

"اللهم کن لولیّک الحجه بن الحسن صلواتک علیه و علی ءابائه فی هذه الساعه و فی کل ساعه ولیّا و حافظا و قائدا و ناصرا و دلیلا و عینا حتی تسکنه أرضک طوعا و تمتعه فیها طویلا"

بعد از دعای ندبه جمعیت منتظر با امید و آرزوهای فراوان به خانه هایشان می روند و امیدوارند روزی فریاد "جاء الحق و زهق الباطل" به گوششان برسد.

در روایات هست که ظهور شما جمعه است.

در ایام هفته دوستداران شما قبل و بعد از هر دعایی با صلوات بر "محمّد و آل محمّد" و "عجّل فرجهم" برای ظهور شما دعا می کنند. شب و روز به یاد شما هستند و برای سلامتی شما صدقه می دهند.

ماه شعبان تا میلاد شما همه ی دوستدارانتان ، شاد و امیدوارند. در روایات داریم با آمدن قائم آل محمد –عجل الله تعالی فرجه الشریف- به بهترین وجه ممکن، همه ی مشکلات عالم حل می شود.

یوسف گمگشته باز آید به کنعان غم مخور

کلبه ی احزان شود روزی گلستان غم مخور

بعد از هر نماز دعا می کنم "خدایا امام زمان را به فریاد مظلومان عالم برسان".

آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

هر کجا هست خدایا به سلامت دارشنوشته شده توسط صدیقه سجادی 97/2/11:: 11:43 عصر     |     () نظر
يا قائم آل محمد جهان در انتظار توستنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
جمعه 19 دی 1393

در روزشمار تاریخ تولد چهره های مشهور ایرانی به پنجمین روز از مردادماه رسیدیم. اگر برایتان جالب است که بدانید کدام یک از چهره های مشهور ایرانی امروز 5 مرداد متولد شده اند ادامه این مطلب از چهره های نمناک را از دست ندهید.

این چهره مشهور ایرانی متولد 5 مرداد است

داریوش ارجمند

داریوش ارجمند بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون کشورمان 5 مرداد 1323 در مشهد متولد شد.

داریوش ارجمند

داریوش ارجمند بازیگر کشورمان متولد 5 مرداد است

داریوش ارجمند با بازی در فیلم ناخدا خورشید ساخته ناصر تقوایی به سینما آمد و با دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر در جشنواره فجر هنر بازیگری خود را به همه اثبات کرد.

داریوش ارجمند

داریوش ارجمند بازیگر نقش مالک اشتر

از بازی های ماندگار داریوش ارجمند در تلویزیون میتوان به نقش مالک اشتر در سریال امام علی (ع) اشاره کرد.

چهره های مشهور ایرانی متولد 5 مرداد + تصاویر

تولد چهره های مشهور ایرانی در 5 مرداد + تصاویرنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
پنجشنبه 18 دی 1393

ویلای ژاپنی

هدف از ساخت ویلاها در مناطق دور و نزدیک دنیا به وجود آوردن نما و چشم اندازی متفاوت است. به همین خاطر ویلاهای مدرن هم از دید رهگذران و هم از نظر کاربران داخلی در نوع خود بی نظیر و قابل توجه هستند. در ادامه نماهای متفاوتی از ویلای لاکچری با طراحی ژاپنی گردآوری کرده ایم. 

معرفی ویلا به سبک ژاپنی ها

ویلاها فضاهایی می باشند که بیشتر به دلایل خوش گذرانی، تفریحات، لذت بردن از هوای تازه و سالم و … مورد استفاده قرار می گیرند. به همین خاطر معمولاً فضاهای انتخابی برای آن ها را محدوده های بزرگی در خارج از شهر در نظر می گیرند. یعنی محیط انتخابی برای آن ها باید از نظر هوای سالم و بکر بودن در اولویت باشد.

 

ویلای لاکچری

دیزاین زیبای ویلا

طراحی متفاوت ویلا

نمای کلی ویلا به سبک ژاپنی

طراحی شیک و زیبا ویلا

چیدمان متفاوت ویلای ژاپنی

ویلای زیبا

طراحی ظریف ویلا

ویلا با طراحی مدرن

طراحی نوین ویلا

دکوراسیون شیک اتاق خواب

معماری ویلاهای مدرن

معماری ویلا با سبک معماری امروزی عجین شده است. معماران در معماری امروز به دنبال طرح های جذابی از هنرهای تجسمی هستند و آن ها را به راحتی به محیط طراحی ویلا وارد می سازند. معماری مدرن تابع تقارن نیست و به صورت آزاد کار می کند. بنابراین اضلاع انتخابی برای ویلاها صرفاً محدود به مربع و مستطیل نخواهد شد.

پیش آمدگی و تورفتگی های متعدد در بخش های ویلا، پرسپکتیو و نماهای متفاوت را ایجاد کرده که خط آسمان زیبا و متنوعی را دارا می باشند. این فرآیند در کیفیت فضاهای داخلی تاثیر گذار می باشد.

چیدمان زیبای اتاق پذیرایی

حمام زیبا و شیک

ویلا با طراحی شیک

چیدمان زیبای ویلا

طراحی زیبای اتاق نشیمن

طراحی مدرن ویلا

دیزاین مدرن اتاق پذیرایی ویلا

دیزاین ایده آل ویلا

دیزاین مناسب ویلا

معماری ویلای ژاپنی

سرویس بهداشتی ویلای ژاپنی

ویلاها را در مکان های خاص مانند روی توپوگرافی می سازند. این تلاش به واسطه استفاده از هوایی متفاوت از شهر انجام می گیرد. در طراحی ویلاهای لاکچری کشورهای دنیا از شیشه های سراسری و فریم های بزرگ استفاده می شود. کاربرد این موارد اجازه استفاده هر چه بیش تر از فضای بیرونی ویلا و چشم انداز آن را می دهد.

ویلاها از نظر رعایت بسیاری از مسائل مستثنی می باشند. به همین خاطر اتلاف انرژی در آن ها بالا است. این اتلاف انرژی تا حد زیادی با عایق حرارتی کنترل می شود. برای پوشش دیوار از پنل های چوبی یا سیمانی استفاده می گردد.

طراحی فوق العاده ویلا

دیزاین جذاب ویلا

دکوراسیون شیک ویلا

دکوراسیون شیک ویلا

دیزاین مینیمال ویلا

طراحی عالی ویلا

اتاق پذیرایی ویلا

ویلای لاکچری ژاپنی

ویلای مدرن می توانید مینیمال و دارای سیرکولاسیون پیچیده باشد. شکل و هندسه ویلا به همراه مصالح و رنگ های انتخابی معرف سبک دکوراسیون ویلا می باشند.

بیشترین کاربرد طرح هندسی برای ویلا، مکعبی است که در اکثر ویلاها مورد استفاده قرار می گیرد. تمام خانه های ویلایی مدرن امروزی با پنجره های بزرگ معرفی می شوند. لزومی نیست که در چنین سبکی طراحی تنها به شکل فضاهایی مکعب یا مربع و .. انجام گیرد. عدم پابندی معماری این ویلاها به تقارن موجب می شود که سبک معماری این ویلاها از مجموعه ای از خطوط صاف، مسطح، پیچیده و … و همین طور اشکال مختلفی مانند مربع، مکعب و … تشکیل شود. ترکیب این عناصر از معماری مدرن است که منحصر به ویلاها نیست. بلکه در بسیاری از خانه های آپارتمانی نیز کاربرد دارد. معمولاً در چنین محیطی فضای لازم را به استخر، گیاهان و … اختصاص می دهند.

دیزاین لاکچری ویلای ژاپنی

دیزاین متفاوت ویلا

در واقع با چنین اقداماتی چشم انداز طبیعی برای ویلای مدرن شکل خواهد گرفت. امیدواریم از طرح های جذاب ویلایی لذت برده باشید. این ایده ها به شما فرصت لازم برای ساختن یک چشم انداز عالی را می دهند.

آشنایی با طراحی یک ویلای زیبا به سبک ژاپنی هانوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
چهارشنبه 17 دی 1393


( کل صفحات : 2 )    1   2   

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات