ناقلاها
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : زهره مقدمی
نویسندگان


فوری فوری فوری
سلاگه افرادی به درب منزل شما آمدن و گفتن از طرف دانشگاه آمدیم برای تست قند خون رایگان، سریع به پلیس اطلاع دهید، چون ویروس ایدز وارد بدن افراد میکنند. لطفا اطلاع رسانی کنید."فقط زود بفرستید.
توهر گروهی که هستید , براتون مهمه اینو براشون بفرستید.
تا میتوتید نشر دهید

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

زهره مقدمی
جمعه 30 آبان 1393

خلبانی که پس از سقوط هواپیما در دریا زنده ماند و 15 ساعت با کوسه ها شنا کرد

ماجراهای هیجان انگیز و شنیدنی اغلب از اتفاقاتی ساخته می شوند که افراد در شرایط سخت و حتی مرگبار تجربه می کنند؛ یکی از این ماجراها را در بخش سرگرمی نمناک برایتان انتخاب کرده ایم تا شما را به لحظات حساس و نفس گیری که "وایت" 37 ساله مهندس پرواز تجربه کرد ببریم.

ماجرای سقوط هواپیما

سقوط هواپیما در دریا از بدترین اتفاقات

ماجرای جالب و هیجان انگیز نجات بعد از سقوط هواپیما در دریا

تنها سلاح او در برابر امواج طوفانی و شکارچیان خاکستری دریا، یک جلیقه نجات بود یک ساعت پس از پرواز 65 دقیقه ای در 5 دسامبر سال گذشته ، زمانی که برای مدت کوتاهی در ناسائو بود دزد ها تجهیزات هواپیما را غارت کردند .

پس از گذراندن جزیره آندرو ، آسمان سیاه شده بود و و وایت 37 ساله مهندس پرواز ، با فقط یک قطب نما و یک رادیو دستی پرواز کرد. پس از رد کردن جزیره اندروس ، آسمان سیاه شد و سوزن قطب نما ایستاد ، "وایت" به جستجوی یک راهنما برای رسیدن به بیمینی بود. در ارتفاع 3500 پایی و پرواز زیر ابرهای سیاه او شمال را پیش گرفت، اما بیمینی در هیچ کجا نبود و او راه را گم کرد.

او پیام مخابره ای فرستاد و فریاد زد و درخواست کمک کرد؛ هواپیمای ایرباس جامائیکا میامی پاسخ داد و تماس را به گارد ساحلی ارسال کرد ، ناگهان موتور سمت راست هواپیمای "وایت" صدمه ی آخر را هم دید ؛ و بعد مخزن سوخت خالی شد و دریا را به سمت دریا هدایت میکرد. هواپیما از ردیاب ها ناپدید شد و احتمال مرگ وایت بالا میرفت.

نجات خلبان از دریا

خلبان گم شده در دریا

پنهان شده در امواج و شنا در میان کوسه ها

وایت احساس کرد که پیشانی اش با صفحه ای سفت اصابت کرد هواپیما بالا رفت و دوباره به دریا افتاد ، او احساس کرد که بال های هواپیما در دریا فرومیروند، در عرض چند ثانیه هواپیما به دریا فرورفت .

وایت میدانست که باید انرژی خود را حفظ کند اما پس از 30 دقیقه درحال لرزیدن بود و پاهایش نیز منقبض شده بودند و در امواج پنهان ،میدانست که کسی نمیتواند او را در این دریا بزرگ و با امواج طوفانی پیدا کند بنابراین او در راهی که فکر میکرد Cay Sal بود شنا کرد.

خلبان افتاده در دریا

خلبان گیر کرده در بین امواج و کوسه ها

طوفان های سهمگین دریا را شدیدا بهم میکوبید و بعد از یک ساعت او بهم خورد و امیدش را بسرعت از دست داد. بخش سمت چپ جلیقه اش خوابیده و درزش باز شده بود حباب ها از طریق آن بیرون میزدند و وایت درحال سقوط کردن بود ؛او دوباره سوراخ را فوت کرد و با انگشتش جلیقه را کاملا مهر و موم کرد تا آب نفوذ نکند.

او تا جایی که میتوانست شنا کرد درحالیکه خون از پیشانی اش جاری بود سپس متوجه دو کوسه در دریا شد. کوسه های کله چکشی خیلی سریع تر از او بودند اما او باله یکی از آن ها را خرد کرد و کوسه از بین رفت.

وایت در دریا دم کوسه آبی رنگ را در حالیکه در آب شنا میکرد دید، او در حال دیدن یکی از کوسه هایی بود که با سرعت 90 مایل در یک ساعت قابلیت شنا داشت ؛ دید که کوسه سرش را بیرون از موج آورده است؛

چشم های مرده شکارچی به او نگاه میکرد همان مرد داشت توسط کوسه ها خورده میشد اما او همچنین میدانست که برای زنده ماندن باید مبارزه کند و تسلیم شدن به معنی خودکشی خواهد بود. با خودش میگفت :" اگر این روز آخر زندگی من باشد... خدایا خواهش میکنم گناهانم را ببخش، دوستت دارم"

شنا با کوسه

حمله کوسه ها به خلبان 

در یک آن او حس کرد زیر پاییش در دریا بدنی سخت و متحرک را احساس میکند، یک کوسه او را به عنوان هدف جدید برای بقای خود قرار داده بود ، فورا به سمت پشت کوسه رفت و براساس آنچه قبلا خوانده بود کوسه را از مسیر خود منحرف کرد ، و اجازه داد تا آب باران زبان متورم و چشم های سوزانده شده اش را شستشو دهد. ابرها کنار رفته بودند و امیدش را ازدست داده بود.

خسته و نا امید در دریا ، ولی بازهم او فکر میکرد که آسمان سپیده دم از هواپیماهای نجات برای او پر است که ناگهان ضربه ای به پایش او را به وحشت انداخت. یک کوسه دیگر، دستانش را به آرامی از جلیقه بیرون آورد و تا 5 مایلی زیر آب رفت تا از کوسه خلاص شد ؛ سپس با سختی تمام دوباره به وسط آب رسید و هوا گرفت.

او یک جت ساحلی را دید برای چهارمین برای جهت جستجو آمده بودند. او داد میزد" من زنده ام"

وقتی هواپیما نزدیک نیم مایل او شد او جلیقه نارنجی رنگ خود را تکان داد. هواپیما نزدیک تر شد و در بالای سرش او میگفت:" چرا مرا نمیبیند؟"

در هواپیما، آن ها پایین را میگشتند در یک لحظه متوجه شدند که کسی را دیدند که درحال تکان دادن جلیقه نجاتش بود. او گفت" اینجا کسی توی آبه" و سپس به نگهبان ساحلی برای نجات او اطلاع داده شد. آن ها قوطی سیگار را برای اینکه ببیند کسی در آب هست یا خیر انداختند و سپس وایت به سمت آن شنا کرد و سپس یک کشتی سفید رنگ برای نجات او به سمتش آمد.

نجات خلبان از دریا

نجات معجزه آسای خلبان از کوسه های گرسنه دریا

چشم هایش متورم بود، بدنش میلرزید و زانو زد تا قایق را ببوسد؛ 9 صبح بود و آن زمان او 15 ساعت شنا کرده بود. او تحت مداوا قرار گرفت، بعد از مدت ها او هنوز هم جلیقه را با خود نگه می دارد درحالیکه میگوید من چطور زنده ماندم؟

زنده ماندن خلبان از سقوط هواپیما در دریا بعد 15 ساعت!

جدال 15 ساعته خلبان با کوسه های گرسنه!!نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
جمعه 30 آبان 1393

دکتر جلیلیجناب آقای دکتر سعید جلیلی عزیز

سلام و عرض تقدیر و تشکر بابت اقدام موثر و خالصانه شما در انصراف از نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم به نفع انقلاب، جریان انقلابی، از محضر شما 3 درخواست دارم که در ادامه بیان مینمایم:

1- آقای دکتر جلیلی مجاهدت شما برای احصاء مشکلات کشور و مطالعه برای تجویز نسخه عملی برای علاج آنها اقدامی بسیار ارزشمند است و آن طور که از اخلاص شما سراغ داریم، امیدواریم نتایج این تلاشها را در اختیار نامزد اصلح انقلابی و حتی رئیس جمهور منتخب، فارغ از این که چه کسی نهایتا در انتخابات پیروز شود بگذارید و خود نیز برای پیروزی نامزد اصلح و موفقیتش در عرصه اجرا یاری فرمایید.

2- آقای دکتر سعید جلیلی با وجود این که اخلاص شما مورد اعتراف دوستان، دشمنان و منتقدان قرار دارد، اما آرزو میکنم این اخلاص را به اطرافیان خود هم بیشتر تسری دهید، چون این رفتارشان که ابتدا کوشیدند با فشار، شما را از تصمیم انقلابیتان منصرف کنند و بعد هم که با نظر قاطعانه شما مواجه شدند، کوشیدند آن را تحت فشار و از روی اجبار معرفی کنند که اینها با مشی خالصانه شما منافات داشت.

3- با توجه به اهمیت کار تشکیلاتی در برابر جریان غیرانقلابی که در چند انتخابات اخیر، با کمترین عده و تنها با ائتلاف و وحدت، بهترین بهره را برده است، امیدواریم شما را در پیوستن به یکی از تشکلهای انقلابی موجود و کمک به رفع نقایص و تقویت مزایای آن، یا در تأسیس یک تشکیلات فراگیر انقلابی جدید، موفق ببینیم تا از ثمرات کارهای تشکیلاتی در انتخاباتها و خصوصا در تربیت نیروهای انقلابی بیشتر بهره گیریم.


3 درخواست از برادر مخلص و انقلابي، دکتر سعيد جليلينوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
چهارشنبه 28 آبان 1393

عدم احراز صلاحیت احمدی نژاداین حجم مطالب با موضوع عدم احراز صلاحیت احمدی نژاد برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری 96 از سوی رسانه‌های ضدانقلابی چون آمدنیوز و وحیدآنلاین با چند هدف دنبال میشود که فهم صحیح این اهداف ما را از افتادن در دام شان و انتخاب راهبرد صحیح حفظ میکند:

1- تلاش برای حتی یک روز انحراف بیشتر اذهان مردم و رسانه‌ها از ناکارآمدیهای روحانی در نقش آشکار ستادهای انتخاباتی روحانی که با توجه به حمایت دولت، خود را از هر گونه قیود اخلاقی و قانونی در نشر اکاذیب و تخریب سایر نامزدها مصون میداند.

2- کوشش برای ناکارآمد نشان دادن نامزدهایی که گفتمانشان به گفتمان امام خامنه‌‌ای نزدیکتر است بدون در نظر گرفتن این قاعده که هرکجا روسای جمهور ماضی از گفتمان رهبری فاصله گرفتند، ناکارآمدیشان هم شدت یافت.

3- استفاده از موضوع عدم احراز صلاحیت احمدی نژاد در سال 96 و احراز صلاحیت وی در سالهای 84 و 88 جهت هجمه به شورای نگهبان و به خصوص نظارت استصوابی که فیلتر مهمی برای حفظ انقلاب از عناصر ناتوان، نامطلوب و نفوذی است.

4- حمله به مقام معظم رهبری بابت ایستادگی به پای آرای مردم و کوتاه نیامدن در برابر زیاده‌خواهی‌های سران فتنه با تحریف تاریخ درحالی که مشکل نظام با سران فتنه، مخالفتشان با احمدی نژاد نبود بلکه اقدامات غیرقانونی و خلاف امنیت ملی ایشان بود.

5- تلاش برای تبرئه سران فتنه در اذهان مردم و ایجاد فشار برای رفع حصر ایشان بدون حتی تعهد به عدم تکرار اقدامات خیانت‌بارشان در فقره 8 ماه فتنه و سپس دعوت مردم به تکرار وقایع سوریه در ایران.

6- القاء این نتیجه گیری اشتباه که لابد مشکل از رهبریست که روسای جمهور قبل به تقابل با او پرداختند! حال این که رهبری در دوران مسئولیت همه ایشان نهایت حمایت و پس از آن نیز تمام تلاش برای حفظشان را انجام دادند و اگر زیاده‌خواهی‌های ایشان برای تجاوز از جایگاه‌شان با توسل به ابزارهای غیرقانونی و عوامفریبانه نبود هرگز به این نقاط که در آن هستند نمیرسیدند.

7- تلاش برای ناامید کردن مردم از حضور در انتخابات تا هم با کاهش میزان مشارکت، از قدرت جمهوری اسلامی در عرصه بین المللی کاسته شود و هم با کاهش مشارکت بخشی از مستضعفین جامعه، احتمال رأی آوردن روحانی در انتخابات افزایش یابد.


مانور سنگين ضدانقلاب درباره عدم احراز صلاحيت احمدي نژاد به دنبالنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
دوشنبه 26 آبان 1393

هوا دل پذیر شده بود. گُل از خاک بیرون آمده و از گرمای آفتاب، باران و برف هم نمی آمد. اصلا در آن حال و هوا مردم خودشان را گم کرده بودند. به فکر اسلام و اطاعت از امام بودند. هر روز تظاهرات و هر روز غذای حاضری، سیب زمینی و روغن نباتی و اگر گیر می آمد تخم­ مرغ، چای و میوه هم اگر وقت می شد. هر کس نمی­ توانست تظاهرات برود در خانه غذای ساده درست می کرد. همه خانه ها امام و امام و امام بود. آن سال در ولایتمان تا پیروزی انقلاب اسلامی برف نیامد. هر چه نفت می خواستند به مردم بدهند، مردم می گفتند بدهید به مردم تهران که سر صف نایستند، دشمن شاد نشود، ما نفت نمی خواهیم .

   شهید خیلی ارزش داشت، اگر کسی شهید می شد خدا می داند که جمعیت مخصوصا جوانان عزیز مثل سیل هجوم می بردند برای تشیع جنازه. بهشت زهرا واقعا از آن گل های پرپر، بهشت شده بود. جوانان با فریاد، شهید را روی شانه های مرد افکنشان می گرفتند و می گفتند :

می کُشم می کُشم آن که برادرم کشت

و با هم سر می دادند :

ای شهید حق آیم به سویت              بهشت موعود در پیش رویت

مادر ندیده خیر تو، الله اکبر          پدر نشسته به سوگ تو، الله اکبر

و مرگ بر شاه در آخر همه شعارها با فریاد اداء می شد.

   تظاهرات­ ها همچنان پر شور ادامه داشت. یک روز رسیدیم دیدیم ریوی ارتشی پر از سرباز با تفنگ های آماده، کنار مرکز رادیو توقف کرده است. مردم بیشتر تحریک شدند با تمام وجود فریاد می زدند :

ارتشیا خمینی سلامتان رسانده

ما به شما گل می دیم، شما به ما گلوله

ارتش برادر ماست، خمینی رهبر ماست

بعضی ها هم گل می زدند به نوک لوله تفنگشان.

   با تظاهرات به آخر خیابان مولوی که می رسیدیم وارد خیابانی می شدیم که پس از طی مسافت زیادی پل حافظ را می­ دیدیم. جمعیت موج می زد. روی پل، بین جمعیت، یک اتوبوسی بود، انگار مردم اتوبوس را بغل گرفته بودند. بالای اتوبوس یک روحانی جوانِ لاغر­اندام و مرتب، با عمامه سفید، بود که با بلندگو شعار می داد و مردم هم همراهی­ اش می کردند:

به خون پاک شهیدان قسم

به اشک چشم یتیمان قسم

ریشه شاهنشهی می کنیم

تماشاچی ها هم منقلب می شدند. زن آرایش کرده بی حجاب با پالتو و جوراب شیشه ای که آن زمان مد بود! میان جمعیت آمد. فورا یک نفر به او روسری داد او هم گرفت و سریع سر کرد.

   وضع معیشت مردم با حالا اصلا قابل مقایسه نبود. صد یک مردم یخچال، تلویزیون و اتومبیل نداشتند. آن که به فکرش نبودند خوراکی و وسایل رفاهی بود. هر شب ساعت نُه برق می رفت و همه روی پشت­ِ بام ­ها شعار الله اکبر، خمینی رهبر و مرگ بر شاه می گفتند. روزها جوانان گالن­ های نفت را بدون دست­مزد به در خانه ها می­ بردند.

   تا این که امام آمد. از سیل جمعیتی که به پیشواز رفتند گویا کسی در خانه­ ها نمانده بود. فریاد صلوات و الله اکبر و درود بر خمینی طنین انداز بود. چند ماشین آمد و رد شد و جمعیت به دنبال آن می دویدند. خدا می­ داند مردم چه کردند، در تاریخ ثبت شده است. در یک کلام، زمین دانشگاه پر از نقل و گُل شده بود.  

      دو سال بعد، جنگ بر ملت ما تحمیل شد. جوانان، هزار هزار برای دفاع از کشور اسلامی که هزاران شهید داده تا اسلامی شده، راهی جبهه ­های حق علیه باطل شدند. در آن زمان کالاهای اساسی سهمیه بندی شد. در زمستان­ های سرد با دمای بیست درجه زیر صفر با آرامش در صف­ های طولانی می ایستادیم تا نفت، گاز، برنج، روغن، مرغ و تخم مرغ بگیریم. خیلی از مردم مثل ما بودند و مایحتاج ضروریشان را کم کم با کوپن، با پول کمی که داشتند، می خریدند. مردم از سهمیه خودشان به جبهه هم می­ فرستادند. به ویژه خانواده­های شهدا در این کار سهم بسزایی داشتند. در مساجد و حسینیه ها و خانه­ ها با قند و شکر سهمیه مربا و حلوا درست می کردند و به جبهه می­ فرستادند.

      بعد از گذشتن سالها از انقلاب و برخورداری از مواهب انقلاب -به برکت خون شهیدان و از جان گذشته­ گی آنان-  هزاران هزار امکانات رفاهی و نعمت­ های فراوان است که به قول قرآن "وَ إِن تَعُدُّوا نِعمَتَ اللهِ لا تُحصُوها"  تا جایی که حافظه و قلمم ، مرا یارای نوشتن نعمت­ ها نیست.نوشته شده توسط صدیقه سجادی 96/11/10:: 9:40 عصر     |     () نظر
بهار در زمستاننوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
شنبه 24 آبان 1393

»» فریاد و سکوت

مدتهاست که آنقدر فریاد هایم را سکوت کرده ام

که اگر چشمانم بنگری کــر میشوی

( امیر امیری )

کلام دوستان ()
نویسنده : » امیـــر امیــری ( یکشنبه 97/2/23 :: ساعت 8:24 صبح )


»» لیست کل یادداشت امیر

ساز من و رقص من
ارزش
خودمان باشیم
تقدیم به تو
بکوب
راست
گاهی
فریاد و سکوت
[عناوین آرشیوشده]
فرياد و سکوتنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
جمعه 23 آبان 1393

خوشحالم که توی گروه مرگ افتادیم. در غیر این صورت، این همه احترام و غرور و ابهت رو نمی‌تونستیم با دو سه‌تا بازی به‌دست بیاریم. با این‌که از ته قلبم آرزو می‌کنم زمان به عقب برگرده و اون شوت طارمی چند سانتی‌متر اون طرف‌تر زده بشه، اما حتی حسرت گلایی که نزدیم رو هم دوست دارم. بچه‌ها متشکریم... :)

+ فقط آرامش چشمای بسته‌ی بیرانوند وقتی توپ رو توی بغلش می‌فشرد... ^_^

زندگی‌ترین شکل فوتبال...نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
جمعه 23 آبان 1393

از نظر آموزه‌هاي قرآني، اقليت و اکثريت يا فقر و غني (فجر، آيات 15 و 16) يا بسياري از تقسيم بندي هاي ديگر موجود در اجتماع که گاه مبناي ارزش گذاري قرار مي‌گيرد، اصلا ملاک و معيار نيست، بلکه معيار همان تقواي الهي است (حجرات، آيه 14) که به سبب امر باطني به سادگي قابل شهود و ارزش گذاري بر اساس روش هاي معمولي نيست، هرچند که از طريق عمل مي توان از شاکله شخصيت افراد تا اندازه اي آگاه شد. (اسراء، آيه 84)از نظر قرآن، در روابط اجتماعي از دوستي گرفته تا تبليغ تا مسائل سياست خارجي، بايد از ملاک هايي غير از ملاک هاي نادرست غير عقلاني و غير عقلايي بهره گرفت.در حالي که اجتماع خرافي، ثروت را مبنا قرار مي دهد و حتي ثروتمندان را شايسته قدرت و حکومت مي داند (بقره، آيه 247) يا طرد فقيران به عنوان اراذل را براي پذيرش اسلام خود مطرح مي کنند (هود، آيه 27) يا تبليغ دين در ميان ثروتمندان را مهم تر و ايمان آنان را ارزشي تر از ايمان فقيران مي دانند (عبس، آيات 1 تا 10)، اما قرآن کريم اين نگاه را نادرست مي داند و خواهان توجه بر اساس ايمان آوري مي داند.با نگاهي به گرايش مردم در آفريقا و آسيا و حتي آمريکا لاتين به اسلام، به نظر مي رسد نگاه به شرق فرهنگي بايد جايگزين نگاه به غرب مستکبر غربي شود. اصولأ انسان غربي، به سبب عقب ماندگي مادي شرق و پيشرفت مادي غرب بر اين باور است که فلسفه و سبک زندگي آنها برترين و بهترين است؛ چنان که فرعون و قارون چنين معتقد بودند. (طه، آيه 63‌؛ غافر، آيه 29)اين در حالي است که ديگر مردم جهان به دنبال حقيقت، از اسلام با گفتمان انقلاب اسلامي استقبال مي کنند. بنابراين به جا هزينه بسيار در غرب و بهره هيچ يا اندک، بايد نگاه به شرق فرهنگي جايگزين در همه حوزه ها و عرصه ها از سياست خارجي تا تبليغ اسلام و مانند آن شود، چنان که مقام معظم رهبري بارها در جلسات عمومي و خصوصي بر آن تاکيد کرده است.

نگاه به شرق يا غربنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
چهارشنبه 21 آبان 1393

 

خـواجـه عبدالعزیز میمندی

خورد   روزی  هلوی     پیوندی

گفت:  به به!چقدر    شیرین است

بهترین  میوه ی بهشت این است


نیست  در  طعم و بو چنین میوه

نه  به فرغانه و  نه   در   خیوه!

 
این   هلو  داشت گرکه دشت مغان

فخر  می کرد  بر  زمین  و  زمان

حتم   دارم  نهال آن   ز     بهشت

به زمین یک فرشته آمد  و  کشت

بعد از آن    داد   آبش  از  کوثر

که   چنین   میوه داده چون   شکر

کودش  از  سرطویله ی خلد است
قول بیگانگان: «وری گلد» است

به به از این هلو  که باب   گلوست

تو   بگو کوزه ی عسل نه هلوست

هر که  را این هلو  شود به   شکم

وزنش  افزون   شود  ملالش  کم

در  همان  حالت ار بخفت  و بمرد
جز  به   جنات   عدن  راه   نبرد

می فشانند  مشک   با     عنبر

توی  قبرش  نکیر    با    منکر

چه هلویی که «ها»یش ازهوس است
«لام»ش از  لعل   لعبت ارس است

«واو» آن  مشتق است   از  حلوا

شده   حلوای    غیب   حل در«وا»

خضر   اگر  دانه ای ازین   بودش
آب  حیوان   کم  از  زمین   بودش

بهره ای  گر از این هلو جم داشت

توی  دنیا  چه نعمتی   کم  داشت؟

داشت   اسکندر  ار   چنین  میوه
می زد   آیینه  در    خم   جیوه!

حاتم طی  که  اهل  بخشش  بود
داشت  گر   هدیه اش نمی فرمود

***
گفت  و  گفت  آنقدر که اهل سرا

به   ستوه  آمدند    زان      بابا

یک   نفر  پیر   بود   در   خانه

با فراست...حکیم...    فرزانه

گفت  با  خواجه:گر هلوقند است

همه  تاثیر   خوب «پیوند»است

 
گر   نبودی  درخت   را  پیوند

میوه کی داشت چون عسل یا قند؟

تو  خود  از  آن  به  تلخ   پابندی
که   بریده   ز  خویش و پیوندی

نشناسی  نه    مادر و  نه  پدر

غافل   از  کودکان و از همسر

 
زر  تو  را  قبله است وباب مراد

باعث   بستن      دهان      گشاد

گر  به «پیوند» خویش   پیوندی
چو   هلو   رشک   شکر و قندی

***
«شاطر» از این حدیث طرفه وناب

دهن  آب   اوفتاده....خود   دریاب

یاهلویی    بگو    ز    بیخ    گلو
تا   مگر    بشنوی ندای «کلوا»!

هلوي پيوندي...!نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
یکشنبه 18 آبان 1393

مجله اینترنتی چفچفک : بیشتر ما تصور می‌کنیم که سالمندان دیگر نمی‌توانند زندگی فعال و پرجنب و جوشی داشته باشند. آن‌ها ترجیح می‌دهند از نوه‌ هایشان نگهداری کنند یا با سایر همسن و سال‌های خود حرف بزنند. اما افرادی که در این مطلب می‌بینید اصلا این طور نیستند. آن‌ها علیرغم سنشان از زندگی بهترین استفاده را می‌کنند و حس و حال مثبت خود را به دیگران هم انتقال می‌دهند. آن‌ها سنشان را فراموش کرده اند و انتخاب کرده اند از زندگی شان بیشتر از همیشه لذت ببرند.

لیندا رودین، طراح مد ۶۹ ساله

لیندا رودین طراح، مدل و عکاس نیویورکی است. لیندا وقتی محبوب‌تر شد که تصمیم گرفت ۶۰ سالگی آغاز زندگیش باشد و به صنعت مد بازگردد. او اکنون در ۷۰ سالگی چهره برند‌ های مشهور مختلفی شده، تبلیغات زیادی انجام می‌دهد و روی جلد مجلات ظاهر می‌شود. وقتی از او پرسیدند که چطور می‌تواند قوی و مثبت بماند، گفت که دریافته که نمی‌تواند از این جوان‌تر شود و آن را پذیرفته است. او پیری را طبیعی می‌داند بنابراین تصمیم گرفته جذاب و زیبا پیر شود.

جفری لایف، بدنساز و درمانگر ۷۹ ساله

جفری، مرد ۷۹ ساله نیویورکی زمانی آنقدر چاق بود که حتی نمی‌توانست بند کفشش را ببندد و راه رفتن ساده هم برایش یک چالش واقعی بود. وقتی جفری تصمیم گرفت خودش را تغییر دهد و بدنساز شود، تصورش هم نمی‌کرد که زندگیش این قدر تغییر کند. او اکنون ۷۹ ساله است و چندبار در هفته به باشگاه می‌رود. علاوه بر این سه کتاب پرفروش هم نوشته است.

دافنه سلف، مدل ۸۹ ساله

دافنه متولد ۱۹۲۸ در لندن است. او در ۲۱ سالگی برنده رقابت بین دختران، برای تصویر روی جلد مجله شد. سپس مدل هنرمندان شد، در یک خانه مد شروع به کار کرد و تبلیغات زیادی انجام داد. اما بعد از ازدواج حرفه اش را کنار گذاشت. دافنه در ۷۰ سالگی همسرش را از دست داد و دوباره سر کار بازگشت. این سوپرمدل سالخوده برای برند‌های مشهور عکاسی کرده است. او هنوز کار می‌کند و قصد دارد تا ۱۰۰ سالگی کاری که دوست دارد را ادامه دهد. بیایید برای او آرزوی موفقیت کنیم.

دوریس لانگ، کوهنورد صنعتی ۱۰۲ ساله

دوریس لانگ زن بریتانیایی ۱۰۲ ساله است.‌ می‌توانید تصور کنید که از آسمانخراش بالا می‌رود؟ دوریس بیش از ۱۷ سال است که کوهنوردی صنعتی می‌کند. او پیرترین فرد جهان است که از برج 94 متری اسپیناکر در انگلستان پایین آمده و این کار را برای جمع آوری پول به نفع بیمارستان محلی انجام می‌دهد.


سارا جین آدامز، طراح مد و جواهرات ۶۳ ساله

سارا جین آدامز طراح مد اهل سیدنی است. طرفداران سارا عاشق لباس ها و عکس‌ های جسورانه او هستند. او لباس‌های مدرن را با لباس‌های دوران کودکیش ترکیب می‌کند. بله او اعتراف می‌کند که هنوز لباس‌ هایی که در ۱۸ سالگی خریده می‌پوشد. وقتی سارا مشهور شد خانه اش را در استرالیا فروخت و شروع به سفر دور دنیا کرد تا طرفدارانش را ببیند. او اکنون هم مدل است و هم کسب و کار جواهرات خودش را دارد.

پاول رزوی در ۶۵ سالگی از اقیانوس عبور کرد

یکی از مشهورترین گردشگران در سال ۲۰۰۴، پاول بود که با قایق پارویی از اقیانوس عبور کرد. در آن زمان او ۶۵ ساله بود و یک سال بعد سومین فرد جهان شد که از اقیانوس و دومین کسی شد که از دو اقیانوس عبور کرده است.

آنت لارکینز ۷۶ ساله خامخواری می‌کند

در تصاویر زیر آنت را در ۷۱ سالگی می‌بینید، اما حالا که پنج سال گذشته باز هم بسیار جوان‌تر از همسن و سالانش به نظر می‌رسد. حتی گاهی او را با دختر شوهرش اشتباه می‌گیرند! راز جوانی او این است که از ۴۰ سالگی خامخواری می‌کند. یعنی فقط سبزیجات، گیاهان، آجیل و میوه‌های خامی می‌خورد که خودش پرورش می‌دهد و گوشت، لبنیات و غذا‌های فرآوری شده نمی‌خورد. آنت معتقد است که انرژی دختر ۲۵ ساله را دارد.

دیردره لارکین ۸۶ ساله در ماراتن‌های زیادی شرکت کرده است

لارکین هر روز صبح ۶ کیلومتر می‌دود. او قبلا پیانیست و قهرمان چند ماراتن در گروه ۸۰+ سال بوده است. لارکین تنها در سال ۲۰۱۷ در ۶۰ ماراتن شرکت کرده است. باورنکردنی به نظر می‌رسد، اما لارکین یکی از مهره هایش هنگام تولد کم بوده و پزشک به او توصیه کرده تا حد ممکن کمتر حرکت کند. او در ۳۸ سالگی کمرش را عمل جراحی کرد و حرکت برایش آنقدر سخت بود که به زحمت یک فنجان را بلند می‌کرد. او در سال ۲۰۰۰ مبتلا به پوکی استخوان تشخیص داده شد و ۱۰ سال دارو مصرف کرد اما تاثیری نداشت. در سال ۲۰۱۰ یعنی در ۷۸ سالگی تصمیم گرفت صبح‌ها با پسرش بدود؛ و حالا هشت سال بعد پوکی استخوان او تقریبا برطرف شده است. او اکنون می‌داند که با دویدن سالم است و مصمم است تا زمانی که پا دارد بدود.

آیریس آپفل، طراح داخلی ۹۶ ساله

آیریس کلکسیونر و طراح مشهور آمریکایی است که بیش از ۴۰ سال به کار طراحی داخلی و بازسازی خانه‌ها مشغول بوده است.
او همیشه عاشق جمع کردن لباس بوده و این کار را از ۱۲ سالگی آغاز کرده و چند دهه بعد به نمایش گذاشته است. آیریس در سال ۲۰۱۵ همسرش را از دست داد. آن‌ها ۶۷ سال با هم خوشبخت بودند. اما علیرغم این غم هنوز پر از انرژی است و حس مثبت خود را حفظ کرده و به کار طراحی جواهرات ادامه می‌دهد.

هایدی هتزر ۸۰ ساله با اتومبیلش دور دنیا سفر کرد

هایدی یک افسانه‌ای آلمانی است که در جوانی در مسابقات اتومبیلرانی شرکت می‌کرده و بعد‌ها یکی از بزرگترین فروشگاه‌های اتومبیل اوپل در برلین را راه اندازی می‌کند. او در ۷۶ سالگی تصمیم می‌گیرد دور دنیا سفر کند. بنابراین از سال 2014 و برلین آغاز می‎کند.از اروپای شرقی، خاورمیانه، چین، لائوس و مالزی می‌گذرد، در سنگاپور ماشینش را در کشتی می‌گذارد و به استرالیا می‌رود، بعد به آمریکای شمالی از آنجا به آمریکای جنوبی می‌رود و در نهایت در مارس به برلین بازمی گردد.

بادی وینکل، مدل ۸۹ ساله

بادی وینکل رن ۹۰ ساله اهل کنتاکی است که بیش از ۳.۳ میلیون نفر در اینستاگرام او را دنبال می‌کنند از جمله ریحانا! همه چیز از سال ۲۰۱۴ شروع شد، یعنی وقتی نوه اش ویدئوی کوتاهی از مادربزرگش را منتشر کرد. سپس بادی تصمیم گرفت صفحه اینستاگرام خود را ایجاد کرده و عکس‌های جالب زندگیش را به اشتراک بگذارد. به زودی افراد زیادی جذب لباس‌ های عجیب و غریب او شدند؛ و همه این‌ها علیرغم داستان غم انگیز از دست دادن پسر و همسرش بود. او امروز یکی از محبوب‌ترین مادربزرگ‌های اینستاگرام است و برند‌های مشهور به او پول می‌دهند تا فقط محصولاتشان را در دست نگه دارد. او الهام بخش صد‌ها نفر شد تا سبک زندگی سالمی را آغاز کنند.

مجله اینترنتی برترین ها | پورتال خبری و سبک زندگی bartarinha : بخش سرگرمی از  سایت سرگرمی چفچفک

سالمندان جذابی که عاشقشان می شوید.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
جمعه 16 آبان 1393


گرچه نا آرامم
اما گویی  تُ ...
آرام ترین اقیانوس  ِ خیال ِ منی
بی انتها و صبوری
 پر  از
اعماق ِ  صعب  العبوری
لبریز از
مگو ترین راز هایی
اما نه
شاید هم
 تُ اقیانوس ارامم نیستی 
همان معجزه ی دنیایی
که تجاوز نمیکند به هم  ات
شور و شیرین ِ وجودت
نمیدانم
شاید
و
شاید
و
شاید
تُ زلال ترین آبی
این قرن  و این دنیایی
.
.
.

مریم جاوید 


+ تاریخ جمعه 96/2/29ساعت 3:24 صبح نویسنده مریمــــ . جاوید | نظر
زلال ترين آبينوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
چهارشنبه 14 آبان 1393

شورای نگهبان تایید و رد صلاحیت نامزدهای انتخاباتشاید به شخصه بسیار دوست داشته باشم که حسن روحانی در انتخابات 96 رد صلاحیت نشود و بابت این همه ناکارآمدی در اداره امور کشور، بداخلاقی با مردم و بی ادبی در برابر منویات مقام معظم رهبری، با نه محکم مردم مواجه شود و این که حسن روحانی با تکرار یا انکار وعده های محقق نشده اش در سال 92 دوباره در صندلی انتخاب بنشیند و خود را در برابر آرای مردم حاضر ببیند و در برابر خبرنگاران، رقبا و مردم به مرور وعده های انتخاباتی خود بپردازد، حقیقتا برای بنده یک آرزوی 4 ساله باشد.

و شاید به شخصه دوست داشته باشم محمود احمدی نژاد و حمید بقایی که بسیار اصرار دارند با رفتار و گفتارشان، خود را متفاوت با گذشته و شبه اپوزیسیون نشان دهند، در صحنه انتخابات و کرسی مناظرات حاضر باشند و شاید بسیار تمایل داشته باشم که ایشان بابت سقوط مدیریتی و اخلاقیشان که به درگیری با سایر قوا، تعلل و تمرد در برابر اوامر و توصیه های مقام معظم رهبری، سوءمدیریت در برابر تحریمها همچنین تحمیل تورم 35 درصدی و پاس گل به روحانی منجر شد، توضیح دهند و ببینند که برخلاف آن چه می پندارند، مردم دچار آلزایمر نیستند که اینها را فراموش کنند.

اگر همانطور که عرض کردم حسن روحانی و نامزدهای پوششی وی در کنار محمود احمدی نژاد و معاونش بقایی در انتخابات تأیید صلاحیت شوند، براساس شناختی که از نظر مردم به صورت میدانی و براساس نظرسنجیها وجود دارد، نتیجه ای جز جواب قاطع منفی مردم برای مردم، سخت میتوان متصور بود و شاید چنین جوابی بهترین روش برای به کنار راندن دو جریانی باشد که بدون توجه به منافع ملی، وحدت ملی و امنیت ملی، برای بزرگ کردن خودشان، طرف مقابل را خطرناک، فاسد و ناکارآمد نشان میدهند تا با دوقطبی سازی، خود را بزرگ و سایر جریانات را به حاشیه ببرند.

اما از رهبران عظیم الشأن انقلاب آموخته ام که باید به قانون اساسی و نهادهای آن احترام گذاشت و از این رو در عین حال که شخصاً روحانی را بابت ناکارآمدی، کذب گویی، بدعهدی، بی مسئولیتی، رابطه محوری، عدم حساسیت به مسئله نفوذ، بی اخلاقی و بی ادبی به ولایت و احمدی نژاد را بابت عملکرد ضعیف، پرحاشیه، قانون شکنانه و غیرولایتمدارانه اش در اواخر دولت دهم و پس از آن فاقد صلاحیت برای در معرض انتخاب مردم قرار گرفتن میدانم، لیکن نظر شورای نگهبان را اولی، صائب، قابل دفاع و غیرقابل اعتراض میدانم.

کسانی که درک صحیحی از قانون، نظرات رهبران انقلاب و مصلحت کشور داشته باشند، برخلاف برخی سیاستمداران و جریانات متبوعشان، نه برای تأیید و نه برای رد صلاحیت نامزدها ، فشاری بر فرایند تصمیم گیری شورای نگهبان را دنبال نمیکنند، چرا که میدانند ایشان هم اطلاعات مستندتری از منابع موثقتر و متنوعتری کسب میکنند، هم بهتر این اطلاعات را تحلیل و تجمیع مینمایند و هم این فرایند را با امانتداری کامل انجام میدهند و چنین کسانی دیگران را به صبر و تسلیم دربرابر نظر شورای نگهبان دعوت میکنند.

امیدوارم همانطوری که جریان انقلابی در انتخابات 1392، نه برای شائبه هایی که در رد صلاحیت دکتر لنکرانی مطرح شد و نه برای پیروزی ناپلئونی حسن روحانی، کوچکترین اعتراضی به زبان نیاورد و برخلاف جریانی که در سال 88 در برابر فرایند قانونی انتخابات ایستاد، امسال همه جریانات سیاسی داخلی اعم از کسانی که نامزد مورد علاقه شان رد صلاحیت شده یا آنهایی که صلاحیت رقیب شان تأیید شده است یا آنهایی که با نه و آری مردم مواجه شده اند، بتوانند نمایشی از ظرفیت داشتن و قانونمداری را ارائه کنند.


درباره تأييد يا رد صلاحيت نامزدهاي انتخابات توسط شوراي نگهباننوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
چهارشنبه 14 آبان 1393

لحظه وحشتناک برای مردی در مسیر خانه اش!

مرد مسن 80 ساله،به نام "Ma Fugui" روز گذشته در حین رفتن به خانه،اتفاقی عجیب و غریب برای اورخ داد که توسط دوربین های شهری ضبط شدند.پس از انتشار این ویدئو در صفحات مجازی،باعث شوکه شدن کاربران صفحات مجازی شد.جزئیات بیشتر را در ادامه این مطلب از بخش سرگرمی نمناک خواهیم گفت.

روز گذشته مردی مسن به نام "Ma Fugui" در حال راه رفتن به سمت خانه اش بود که بطور ناگهانی،جلوی پایش یک سایه ای عجیب باز می شود و وی داخل آن می افتد.این اتفاق بسیار عجیبی است!تصور کنید که شما در حال راه رفتن هستید و از این که هیچ مانعی بر جلوی راهتان وجود ندارد،مطمئن می باشید که ناگهان داخل زمین فرو بروید!.

فرو رفتن داخل زمین

پدید آمدن یک سایه جلوی پای مرد 

پس از این اتفاق عجیب و غریب همانگونه که در ویدئو مشاهده می کنید،بطور ناگهانی خبری از مرد مسن نمی شود و پسر بچه ای که در کنار پیر مرد در حال راه رفتن بود به این گودال نزدیک می شود.

اما یک فرد مغازه داری که سعی داشت مرد مسن را با استفاده از طناب بیرون بیاورد،نتوانست موفق شود و به همین دلیل با پلیس تماس گرفت و خوشبختانه کمک پلیس محلی موثر و تاثیر گذاربود که توانستند مرد مسن 80 ساله را از داخل این چاه ، حفره و یا سایه ایی خارق العاده بیرون بیاورند.

لحظه فرو رفتن

فرو رفتن مرد به داخل زمین

پس از بیرون آوردن مرد مسن از این چاه،او را به یک درمانگاه منتقل کردند که خوشبختانه توانستند آسیب های جزئی وی را درمان نمایند.پلیس نیز گفت که عمق این چاهی که بطور ناگهانی بر جلوی پای این مرد باز شد، 1.2 و عرض 1.5 متری داشت.با این وجود آنها هنوز اطلاعات بیشتری در این مورد انتشار نکرده اند و به گفته یکی از مردم محلی،در حال بررسی شواهد برای یافتن نتیجه هستند.

 

 ویدئو فرو رفتن ناگهانی و عجیب مرد مسن در زمین 

اتفاق وحشتناک برای مرد مسن در مسیر خانه! + فیلم

لحظه هولناک فرو رفتن مرد مسن داخل زمین + فیلمنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
سه شنبه 13 آبان 1393

آقای مدیری! لطفا قبح خطا را نشکنید. 

دیشب برنامه دورهمی درباره مسئولیت پذیری بود. سئوالها از چند تن از میهمانان به گونه ای بود که در حین صحبت اعتراف می کردند که چند بار در حین کار کم کاری کرده و یا از کار در رفته اند و بخاطر همین هم بقیه مخاطبین آنها را تشویق می کردند و در نهایت هم جایزه می گرفتند!

علی رغم توانایی قابل تحسین آقای مدیری در طنزپردازی، گاهی از اوقات در برنامه هایشان، قبح برخی از خطاها و اشتباهات شکسته می شود و حتما این نوع نگاه اثر نامطلوبش را روی جامعه و افراد آن هم خواهد گذاشت. خیلی خوب است که دقت بیشتری در نوع سئوالات مطرح شده در اینگونه برنامه ها انجام شود. 

باید دقت کنیم که در نگاه دینی نیز کوچک شمردن گناه و یا ابراز گناه برای غیر خدا در صورتی که به اصلاح فرد نینجامد، گناه است و چه بسا همین کوچک شمردن ها بزرگترین گناهان باشد ،چه رسد به اینکه در جمع میلیونی مطرح شده و تشویق دیگران را هم به همراه داشته باشد. چرا که در این صورت خدای نکرده باعث عادی شمردن و تکرار گناه نیز می شود.

 

براي آقاي مديرينوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
سه شنبه 13 آبان 1393

 

بی شکّ از میان همهء شیعیان بسیار علی(ع)،آن که او را در خلوت تنهائی شب های نخلستان های خاموش در حومهء مدینه،بیرون از شهر و قیل و قال های بیهودهء شهر و بیهودگان شهر میشناسد؛و ناله های دردآلود وی را در حلقوم چاه می شنود،شیعهء خاصّ و «صاحبِ سِرّ»علی(ع) است.او است که علی(ع) در میان مدینهء پر از مشرک و منافق و در میان چهره های اعراب بدوی بی روح و بی درد و بی درک،که «اسلام»شان نیز همچون «کفر»شان به چیزی نمی ارزد،خود را با او مأنوس و آشنا می یابد؛و رنج آن همه بیگانگی را در انبوه آن همه آشنایانِ ناآشنا و نزدیکان دور و مسلمانان مشرک و دوستان بیگانه،در سیمای «علی شناس» و «علی فهم» و در عمق چشمانِ خوش نگاه «علی بین» او،از روح پرکشمکش و مجروح خویش می زداید.

سلمان،این شاهزادهء نازپروردهء ایرانی،این زادهء پاک اهورائی،زندگی افسانه ای زیبائی دارد.همچون بودا،شهر و خاندان و نعمت و راحت را رها می کند و بی قرار و سراسیمه،در راه ها و شهرها و مذهب ها و ملّت های گونه گونی آواره می شود؛همه جا سر می زند،همه جا می گردد،همه جا می جوید.

تاریخ حکایت می کند که او سال ها در جست و جو بوده است؛انتظار می کشیده است و در پی مذهبی که روحش را سیراب کند،و در جست و جوی پیغمبری که دل بزرگ و پر توقّعش را آسوده سازد،بسیار جاها را گشته و بسیار کسان را دیده است.دین اجدادی و خانوادگی اش – مزدکی – او را بسنده نبوده است؛مذهب زرتشت گرفته است و ندای راستی و پاکی و روشنائی را از درون آتشکده ها شنیده و خود را بدان سو کشانده است؛و پس از چندی دریافته است که این آتش و این آتشگاه،آتش و آتشگاهی که او گم کرده است،نیست.آتش این آتشکده ها،از هیزم و پیه و نفت است و آتش او،آتش دیگری است.او از این آتش گرم نمی شود،آن را رها می کند و سر به کوه و بیابان ها می گذارد.

در راهی ناگهان صدای دلنوازی می شنود؛در پی آن می دود و می بیند که آوای سرود نیایشی است،که از پنجرهء کلیسائی در فضا طنین می افکند؛آوائی آسمانی که از عشق و محبّت و پارسائی حکایت می کند.بدان دل می بندد و در برابر کشیش مذهب عیسی(ع)،زانوی تسلیم به زمین می نهد،و اوراد کتب مقدّس را،در زیر غرفه های کلیسا زمزمه می کند؛و روحش را از آرامش و صفا و خلوص و محبّت،سرشار می سازد و چندی بر آن می گذرد.

ادامه دارد...

«علي(ع)» از خدا نيز تنهاتر است!(2)نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
یکشنبه 11 آبان 1393


( کل صفحات : 2 )    1   2   

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic